Proje Açıklaması

BF101 Endüstriyel Otomatik Kapı Sensörü

Endüstriyel otomatik kapıların tamamında sorunsuz kullanılabilecek BF101 Işık perdesi ile güvenlik 90 cm veya 180 cm yükseklikte sağlanmaktadır.

Fabrikalarda kullanılan endüstriyel kapıların tamamında kullanılabilecek sensör olan BF101 ışık perdesi kafa, kol, diz, bacak gibi uzuvların rutin giriş ve çıkışların yapıldığı kapılarda geçiş esnasında dikkatsizlik sonucu ortaya çıkabilecek sorunları engellemek amacıyla tasarlanıp üretilmiştir.

Genellikle fabrika içinde kullanılan hızlı açılıp kapanan PVC branda kapılar, otomatik kepenkler, sectional(seksiyonel) kapılarda giriş çıkışlarda dikkat edilmesi gereken noktalar her zaman diz hizasında olmayabilir. Bu durumlarda noktasal emniyet fotoselleri, reflektörlü fotosellerin kullanımı yetersiz kalmaktadır. Özellikle forkliftlerin, vinçlerin veya yük taşınması gerektiği kapılarda korunması gereken alan her zaman tek bir nokta yeterli olmamaktadır.  Bu sebeple birden fazla nokta aynı anda korunmalı alan taranmalıdır. Bu sebepten dolayı ışık perdelerinin kullanımı gerekli hale gelmektedir. BF101 Işık perdesi ile bir çok noktadan alan taranarak taşıma esnasında 180 cm yüksekliğe kadar alan taranıp kapının inmesi olası kötü durumların oluşmasını engellemiş olur. Kullanıcılar bu bilinçle giriş çıkışlarını daha seri ve daha güvenilir bir şekilde yapabilmektedir.