Pres makinelerinde ışık bariyeri kullanımı

Endüstriyel Pres Makinelerinde iş güvenliği adına kullanılan Güvenlik Işık Perdesi, başta el olmak üzere uzuv koruması adına gereken önlemleri, ilgili makinelere entegre olarak gerçekleştirir. Böylelikle çalışan kişinin 450 mm dış kasa, 270 mm aktif algılama alanı ve 25mm’lik çözünürlüğe sahip Güvenlik Işık Bariyeriyle parmak algılaması yapabilmektedir. Hidrolik ve eksantrik pres makineleri, lazer – plazma kesim, cnc, abkant giyotin ve türevleri gibi makinelerde iş güvenliği sağlanması adına entegre edilen Güvenlik Işık Bariyeri ilgili korumayı sağlamaktadır.
Kullandığı filtreleme yöntemi ile oluşabilecek elektromanyatik dalgalardan ve makine titreşimlerinden etkilenmeyip makine içindeki görevini sorunsuz bir şekilde devam ettiren BF245 ve BF225 Güvenlik Işık Bariyeri ürünlere en iyi örneklerdendir.

Süre algoritmasıyla belirtilen süre dışında ilgili cisim makinede kaldıysa ya da makineye sıkışan bir nesne varsa Güvenlik Işık Perdesi sesli uyarı sistemiyle kullanıcıyı uyarır. Sensör kontrol ünitesi sayesinde kişinin güvenliği kontrol altına alınmakta olup, Işık Perdesiyle işlem devamlılığını sorunsuz biçimde sürdürür.

Endüstriyel Makinelere kolaylıkla entegre edilen Güvenlik Işık Bariyeri Megoras Teknoloji bünyesinde kurulum, teknik destek ve bakımları yapılarak iş güvenliği sağlanmak amaçlanmaktadır. Faaliyet alanlarında oluşabilecek tehditlerin önüne geçmek, ışık perdesi, güvenlik ışık bariyeri kullanılarak mümkün olmaktadır. Gerek endüstriyel alan ayrımları gerekse makine techizatlarına entegre edilmesiyle güvenlik sağlanır.

Kızılötesi haberleşme teknolojisiyle iletişim kuran BF245 ve BF225 Güvenlik Işık Bariyeri, kullandığı ek filtre sayesinde güneş ışınları, elektromanyatik dalga boyları gibi dış etkenlerden korunmaktadır. Makine titreşimleri, elektriksel parazitler gibi local bazlı yoğun akışlardan etkilenmeyip, uygulamasını sorunsuz devam ettiren güvenlik ışık bariyeri, MEGORAS Teknoloji bünyesinde sunulmaktadır.