Bluetooth Kontrollü Otomatik Kapı Alıcısı – MAV201

MAV201 Kablosuz Alıcısı Özellikle Otomatik kapı uygulamaları için tasarlanmış alıcı ünitesidir. MAV201 ile android veya iOS işletim sistemli akıllı telefon, tabletler ile otomatik kapınızı kontrol edebilirsiniz.

Tasarlanan üründeki esas amaç, standart uygulamalarda kullanılan 433 MHz lik uzaktan kumandalarda kullanıcının yaşadığı problemleri ortadan kaldırmaktır.

MAV201 Akıllı telefon alıcısı ile hali hazırda kullanılan kumandaların; kullanımdan kaynaklı (kırma, düşürme, su geçirmesi gibi)donanımsal arızalar, cihazların kaybolması veya bu cihazların farklı bir yerde unutulmasından kaynaklı otomatik kapının kontrol edilememesi gibi yaşanan mağduriyetlerin ortadan kalması sağlanmaktadır.

MAV201 Alıcı ünitesi 2.4 GHz 802.15.1 Bluetooth ile haberleşmektedir. Bu sayede Bluetooth donanımına sahip tüm android işletim sistemli cihazlar ile kontrolü sağlanmaktadır.

Herhangi ekstra elcik satın almanıza gerek kalmadığından, kumandalı sisteme göre daha tasarrufludur.

MAV201 ile kontrolcü cihazın ilk haberleşmesi kolay ve hızlıdır. Mevcut sisteminize de kolay entegre edilmesi ile sistem entegrasyonu sağlamaktadır.

Bluetooth protokolünün sağlamış olduğu güvenliğin dışında; cihazlar arası bağlantı da “pair” olduktan sonra “timeout” özelliği ile çakışma ve girişimler de engellenmiştir. Alıcıda tanımlı lisanslı uygulama haricinde kullanıma izin verilmemektedir. Bu sayede otomatik kapı uygulamaları için izin verilmemiş hiç bir cihazdan alıcı kontrol edilmeyecektir.

Otomatik kapı uygulamalarında 20 metre ile 50 metre arası kullanım sağlanmaktadır.