Parafin Kazanı – P1502

Parafin günümüzde, oldukça ilgi duyulan popüler bir bakım maddesi olarak kullanılmaktadır. Mum gibi bir katılığa sahip olan bu madde özünde karbon bakımından zengin bir madde olarak bilinmektedir. Parafinin bilinen bir diğer özelliği ise doymuş bir yağ olmasıdır ve bir hidrokarbon karışımıdır.

Cilt bakımı ürünleri arasında, insan vücuduna zararsız olmasının yanı sıra doğal ve kullanıcı tarafından sonucun hızlıca alınmasından dolayı önemi oldukça fazladır. Parafin maddesi cilt bakımında kullanıcı tarafından genellikle parafin kazanı adı verilen güvenilir parafini eritebilen havuzlar ile kullanılmaktadır. Parafin kazanı adı verilen bu cihaz içerisinde katı halde konan parafinin erimesini ve uygun sıcaklıkta, uygun kıvama geldikten sonra kullanıcının kullanımına sunan cilt bakım cihazıdır. Parafin kazanları her ne kadar kullanıcı tarafından kullanımı kolay ve her zaman kullanılabilir gibi görünse de doktor kontrolünde ve tavsiyesi sonrası kullanılması gereken ve zaten genellikle de sağlık merkezlerinin kullanımında olan cihazdır.

P1502 Parafin kazanı insan vücudunda sıklıkla ihtiyaç duyulan bölgelerden el, ayak ve dirsek kullanımlarına boyutları ve ergonomik tasarımı sayesinde uygun olarak tasarlanmıştır. P1502 Parafin kazanı 15 Litrelik hazneye sahip, otomatik termostat ayarı mevcut olan dış bölümü elektrostatik toz boya ile kaplı paslanmaz kasaya sahip sağlık kuruluşlarının kullanımına sunulmuş olan medikal cihazdır. P1502 Parafin kazanının kazan bölümü ve kapağı krom nikel malzeme kullanılarak üretilmiştir. Paslanmaya karşı dirençlidir. 15 litrelik geniş iç hacmi hastanın uzvunu tamamen kaplar. Ürün üzerinde sıcaklık ayarı ve cihazın açık/kapalı olduğunu gösterecek ışığı bulunmaktadır.