MEGORAS Reflektörlü Otomatik Kapı Fotoseli – MRF101

Güvenlik, karşılıklı çalışan sistemlerde tek taraflı aktif çihaz kullanarak kablo, zaman ve işçilik kaybını önlemek adına kullanılan Reflektörlü Otomatik Kapı Fotoselleri; otomasyon sistemlerinde otomatik kapı başta olmak üzere, bariyer sensörleri gibi günlük hayatı kolaylaştıran ve aynı zamanda güvenli hale getiren güvenlik sensörleridir. MEGORAS Teknoloji; uygulamanın kurulumu, teknik bakımı ve düzenli aralıklarla performansını takip ederek verimlilik ve performans dengesini dinç tutmayı amaçlamaktadır.

Kullanım alanlarına göre çalışma prensipleri değişen Otomatik Kapı Fotoselleri; reflektörlü fotosel, karşılıklı fotosel olarak birden fazla çalışma prensibine sahiptir. Konuya ek olarak Reflektörlü Otomatik Kapı Fotosellerinde uygulama alanlarından biride tespit amaçlı kullanımdır. Reflektörlü Otomatik Kapı Fotosellerinin kurulum kolaylığı ve çalışma prensiplerinin yarattığı güven ile konfor günümüzde bu uygulamayı tercih edilir kılmaktadır.

Reflektörlü Otomatik Kapı Fotoselleri

Fotoselli Otomatik Kapılar günümüzde neredeyse her işletme tarafından kullanılmakta olup, hem estetik hemde tasarruf açısından tercih sebebidir. Işık Sensörü kullanımı için ek filtrelemeye gerek duyulmaktadır. Kızılötesi Dalga Boyu ile iletişim sağlayan fotosellerin gün içerisinde kararsızlaşmaması için gerek duyulan filtreleme ile reflektörlü otomatik kapı fotoselleri için avantaj sağlamaktadır.

Uygulama alanına göre model ve özellikleri değişen Reflektörlü Otomatik Kapı Fotoselleri için istenilen ek özellikler sağlanabilmekte olup, uygulama verimliliği elde edilmek istenilmektedir. Işık Dalga Boyu ve Kızılötesi Haberleşme ile iletişim kuran foteselli otomatik kapı sensörleri için alınan önlemler ve değişen kullanım alanları sayesinde emniyet fotoselleri olarak kategorize edilen otomatik kapı sensörleri; endüstriyel tesislerdeki ihtiyaç doğrultusunda geliştirilmiş uygulamalardır.

Kapı Sensörlerinde Reflektörlü Otomatik Kapı Fotoselleri

Kapı sensörlerinde kullanılan güvenlik ve tespit amacı güden sensörlerle eş zamanlı çalışan otomatik kapı fotoselleri karşılıklı tip fotoelektrik(fotosel)ler ile aynı amaç doğrultusunda kullanılabilir.
Reflektörlü otomatik kapı fotosellerinin algılama mesafesi daha kısadır. Genellikle günlük kullanım amacıyla tercih edilen bu otomatik kapı uygulaması yarı saydam cisimleri algılayabilir.

Otomatik kapı, bariyer sensörleri gibi kısa mesafelerde sonuç alınacak uygulamalarda maksimum verim için MEGORAS Teknoloji uygulayama özel çözümler sunarak; performans, verim ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Model: MRF101

Algılama Mesafesi: 10 m

Algılama Türü: Reflektörlü (1ms Azami Tepki Süresi)

Çalışma Gerilimi:12-24 V DC

Çıkışlar: NC/COM