EMNİYET FOTOSELİ – EFS101

Uzman mühendislerimiz tarafından otomatik geçiş sistemlerinde güvenlik önlemi için üretmiş olduğumuz emniyet fotosel sensörü, kendine özgü haberleşme protokolü ile kızılötesi haberleşen tümleşik elektronik cihazdır.

Emniyet fotosellerini; Garaj ve bahçe otopark kapılarınızda, yana kayar, bariyer, dairesel ve endüstriyel tip otomatik kapılarınızda ve diğer tüm otomatik geçiş sistemlerinde cisim algılama uygulamalarınızda harici ortamda güvenle kullanabilirsiniz.

Yoğun güneş ışığı altında güvenle kullanabileceğiniz emniyet fotoseli ergonomik tasarımıyla, saha şartlarında montaj kolaylığı sunmaktadır.

Kızılötesi ( infrared) sensörlerin tamamı kızılötesi ışığın dalga boyundan dolayı güneş ışığından tarafından enterfere (sunlight interfering)olmaktadır. Bu durum tasarımcı mühendislerimiz tarafından doğru elektronik devre elemanları ve tasarımı ile giderilmiştir.

EFS101 emniyet fotoselinde kullanılan kızılötesi alıcı sayesinde 40 klux, saha testlerinde de 50 klux değerine kadar direkt gelen güneş ışığı altında çalışmasını devam ettirebilme özelliğine sahiptir. Besleme girişinin hem 12V DC hem de 24V AC voltajı ile beslenmesi sebebiyle tüm otomatik kapı kontrol kartları ve endüstriyel sistemlerde rahatça kullanılmaktadır.

efs101 emniyet fotoseli

emniyet fotoseli verici 3demniyet fotoseli 3dÇalışma Voltajı: 12/24 V AC veya DC
Maksimum Çalışma Mesafesi: 15 Metre
Maksimum Tükettiği Akım: 45mA
Maksimum Engel Algılama Süresi: 50ms
Algılama Tipi: Röle ve Uyarıcı LED
Röle Kontak Tipi: NO ve NC
Röle Kontak Kapasitesi: 2A 120VAC ve 2A 24VDC
Ölçüler: 30mm x 80mm x 30mm
Çalışma Sıcaklık Aralığı: -20°C ,  +65°C arası
Koruma Tipi: IP65