BF101 Işık Perdesi – BF101 Lighting Curtain

BF101 Işık bariyerleri, tüm otomasyon sistemlerinde ve güvenlik gerektiren uygulamalarda kullanılmaktadır. Pres makinaları, otomatik kapı sistemleri, geçiş kontrol sistemleri, güvenlik sistemleri gibi uygulamaların dışında spesifik uygulamalarda da kullanılan ışık perdeleri Türkiye’de üretilmektedir. MEGORAS markası altında üretilen sensörler emsallerine göre bazı avantajları da bulunmaktadır.

BF101 Işık perdesi CE kalite belgesine sahip, dış koruma materyali mat eloksal alüminyum olup herhangi uygulamada sensörler sabitlenebilmesi için montaj kulağı da bulunmaktadır. Çalışma sistemi endüstriyel ortamda gürültü v.b. harici etmenlerden etkilenmemesi için çeşitli önlemler alınmıştır.

Sensör alıcı ve verici çubuğun dışında bir de kontrol ünitesi ile birlikte kullanılmaktadır. Çubuklar kontrol ünitesinden aldığı komuta göre hareket etmektedir. Uygulamada sensörler arası mesafe kapalı alanda 15 Metreye kadar test edilmiştir. Açık alanda da dış etkenlere göre değişkenlik göstermesiyle beraber 6 – 7 metre lik mesafelere kadar rahatlıkla kullanılmaktadır. BF101 Işık perdesi teknik özelliklerinin yer aldığı ürün sayfasından teknik özelliklerini daha detaylı inceleyebilirsiniz.