Otomatik Kapı Sensörleri

Otomatik kapı sistemlerinde emniyet fotoselleri, boy fotoselleri, hava basınçlı pnömatik sensörler, radar hareket algılayıcılar, araç algılama sensörleri, güvenlik ışık bariyerleri, ultrasonik yaklaşım sensörleri ve metal kütle dedektörleri sıklıkla kullanılan sensörlerdir. Otomatik kapı sistemlerinde kullanılan tüm sensör çeşitlerine MEGORAS Teknoloji tarafından ulaşabilirsiniz.

Uygulamadaki çevre koşullarına bağlı olmak üzere kullanılacak sensörün çeşidi ve özellikleri değişkenlik göstermektedir. Otomatik kapı sistemlerinde kullanılan sensörlerin çevresel koşullar ve elektriksel açıdan olumsuzluklara karşı dirençli olması gerekiyor. PVC Branda kapılar, endüstriyel sectionel kapı sistemleri veya sarmal kapılarda kullanılan motorlar yüksek EMI yayan, çalıştığı ortam itibariyle AC sürücüler ve diğer elektriksel cihazlardan etkilenmeyecek şekilde endüstriyel saha şartlarında kullanıma uygun sensörler olması gerekmektedir. Ayrıca harici ortamda kullanımda hava koşullarının yanı sıra infrared tekniği ile çalışabilen tüm sensörler kullandığı ışık dalga boyu sebebiyle floresan, güneş ışığı gibi harici kaynaklardan etkilenmekte olup, gerekli önlemler alınmadığı taktirde sensör istenen performansta çalışmamaktadır.

MEGORAS Teknoloji tarafından üretilen sensörler saha mühendislerimizin yıllardan gelen bu tecrübeleri tasarım mühendislerimize aktarması sonucu bahsi geçen olumsuzluklar giderilmiş ve oluşabilecek problemlere göre önlemler alınarak üretilmiş sensörlerdir.

Radar Hareket Sensörleri

Megoras MIR102 sensörü infared teknolojisi ile otomatik kapı geçişinde hem hareketi hem de güvenliği sağlayabilir. Özellikle geçiş kontrolünde kapının tam önünde algılama yapılması istendiği uygulamalar için kullanımı kritiktir.