Proje Açıklaması

MEGORAS Güvenlik Işın Bariyerleri ile Araç Geçiş Kontrolü Uygulaması

Harici ortamda negatif hava sıcaklığındaki ortamlarda da kararlı olarak çalışabilen MEGORAS BF101 Güvenlik ışık bariyerleri ile geçiş kontrolü uygulamalarında otomasyon sistemine entegre edilerek kullanılmaktadır.

Sensör algılama işlemini yaptıktan sonra sisteme göndermiş olduğu sinyal sayesinde izinli veya izinsiz olarak geçişin sağlandığı bilgisini vermektedir. Otomasyon sistemine bağlı olarak izinsiz geçiş durumlarında da çeşitli uyarıcı alarm sistemlerine de entegre edilebilen ışık perdeleri, güvenlik uygulamalarının yanı sıra harici ortamda ücretlendirme sistemleri, geçiş kontrolü gibi uygulamalarda da kararlı bir şekilde kesintisiz olarak çalışmaktadır.

Sensörler arası mesafe yaklaşık 10 metre olup, cihazların çalışmış olduğu ortamın sıcaklığı da -20 dereceleri gördüğünden ısıtıcılı özel kasasında çalışmaktadır. Zorlu hava şartları ve uygulama şartlarında güvenle kullanılabilen ışık perdelerini otomasyon sistemlerinize mekanik ve elektriksel olarak sağladığı avantajın yanı sıra kolay entegre edilebilir olması sayesinde de kısa sürede sistemlere entegre edilerek uzun yıllar kullanılmaktadır.