Proje Açıklaması

Megoras Otomatik Fotoselli Kapı Sistemi

Fotoselli kapılar, günümüzde kullanım kolaylığı ve şıklığı ile çok sık tercih edilmektedir. Modern kentleşme ile hemen hemen tüm işletmeler, mağazalarda kullanılmaya başlandı. Soğuk havalarda yüksek yalıtıma sahip olması sayesinde fotoselli kapılar, mekanın içindeki ısıyı sınırlayarak aynı zamanda izolasyonda sağlar. Yaz aylarında da benzer şekilde içerideki soğutma havası dışarıdaki sıcak havadan ayrılır ve yüksek yalıtım özellikleri sağlar.

Fotoselli kapı, plazalarda, işyerlerinde ve beyaz yakalı insanların çalıştığı yerlerde mimarlar tarafından kullanılan en sevilen kapılardan biridir.İki standart çeşidi vardır.Bunlar: tek ve çift açılımlı kapılar.

Fotoselli kapı uygulandığı alana bir çok avantaj sağlayabilir;

  • Mekanı estetik gösterir.
  • Isı yalıtım özelliği ile ortamın sıcaklığını / soğukluğunu korur.
  • Her yerde tercih edilir, kullanımı da kolaydır.
  • Hızlı açma ve kapama özelliğinin yanı sıra ayarlanabilir hızı ile uygulamada kullanıcı isteğine göre kolay ayarlanabilir.
  • Özellikle mağazalarda ve iş yerlerinde sessiz çalışmasıyla çok sık tercih edilir.

Megoras marka otomatik kapı sistemlerinden fotoselli kapıların hareket mekanizması sadece elektronik kısmı değil tüm elektro mekanik parçaları yerli olarak üretilip uzun ömürlü kullanım için tasarlanmıştır.

Fotoselli kapı sistemi tek kanat veya çift kanat kullanılabilir. Uzunluk olarak da 3300 mm ‘den daha uzun veya daha kısa olmak üzere belirtilerek tüm dünyaya MFK Kit sevk edilmektedir. Sistem kit halinde, MFK110A kontrol ünites, MFK110C dijital terminali, 2 adet RS101 radar hareket sensörü ve noktasal fotoseli olmak üzere standart kit içeriği olarak yerli üretim motor, kayış, tekerlek grubu ve 24 Volt 8,5 Amper DC güç kaynağı kite dahil standart olarak kullanılmak üzere gönderilmektedir.

Bunun dışında el, parmak izi okuyucu, yüz tanıma cihazları, çeşitli hareket algılayıcılar, uzaktan kumandalar ve akıllı cep telefonlarından da opsiyonel olarak kontrol edilebilmektedir.