Apkant preslerde MEGORAS BF225 Işık Bariyeri kullanımı

Endüstriyel faaliyet yapılan yapılarda cnc makineler, apkant presler, hidrolik pres makinelerinde iş güvenliği ve işleyiş düşünülerek geliştirilmiş güvenlik ışık bariyeri; BF225 Işık Bariyeri, yerli üretim ışık perdesidir.  Kullanımı yaygınlaşan Güvenlik ışık perdeleri uygulayıcıların güvenlikleri, tesis içinde belirlenen tehlikeli bölgeler, geçiş alanları gibi farklı konumlarda ve görevlerde kullanılmaktadır.

BF225  Güvenlik Işık Perdesi

Geliştirilen fotosel sensörüyle olası kaza ve yaralanmalara karşı apkant preslere entegre edilerek söz konusu tehlikeleri önlemek amaçlanmaktadır. Makine içine giren nesne algılaması yapılarak, ilgili protokol doğrultusunda sesli uyarı ya da makine protokol sistemi devreye girmesi gibi uygulayıcı uyaracak sistemdir. Işık Bariyeri kullanımıyla BF225 Işık Perdesi; 250 mm’ye sahip dış kasasıyla 195 mm’lik algılama alanına sahiptir. Ek olarak 22 mm çözünürlüğü ile parmak algılaması yapabilen Güvenlik ışık bariyeri, entegre kolaylığıyla sistemin genel işleyişine müdehalede bulunmadan güvenlik sağlamaktadır.

Megoras ışık perdeleri, yerli üretim ışık perdeleri, güvenlik ışık bariyeri kızılötesi haberleşme sistemini kullarak sensörler arası iletişim sağlarlar. Sisteme dahil olarak geliştirilen filtreleme yöntemiyle doğal ya da yapay dış etkenlerden etkilenmez. Zorlu endüstri koşullarında görevlerini sorunsuz yerine getirirler. Eski tip cnc makinelerde doğan parazit, güneş ışığı gibi farklı dalga boylarındaki ışık ilgili filtre ile filtrelenir.
Yerli üretim ışık perdeleri üretimi ve yaygınlaştırılması amacıyla iş güvenliği hususlarına çözümler getirilmektedir. Güvenlik perdesi, Güvenlik ışık perdesi gibi apkant pres makineleride önem arz eden güvenlik sistemidir.

Megoras ışık bariyeri

Endüstriyel alanlarda iş güvenliği sağlamanması açısından MEGORAS Teknoloji tarafından geliştirilmiş kolay entengre sistemiyle çözümler sunmaktadır.

Güvenlik Işık Perdelerinde ki amaç çalışan kişi güvenliği ve iş protokolünün kontrol altında tutulmasıdır. Fotosel sistemiyle çalışan sistemler; güvenlik ışık bariyeri, megoras ışık perdesi, megoras ışık bariyeri olarak anılmaktadır. dir. Eski tip cnc makinelere de kolaylıkla entegre edilen sistemle üretim aşamasında oluşabilecek olumsuzlar en aza indirgenmiş olup, verimlilik ve potansiyel artışı sağlanmıştır.

MEGORAS Teknoloji bünyesinde güvenlik ışık bariyeri, güvenlik ışık fotoseli gibi güvenlik sensörleri  ilgili cihazlara entegre ederek tesis, yapı, kişi ve iş güvenliği sağlamaktadır. Güvenlik ışık perdesi kullanımı, dış etkenlerden korunaklı olması ve güvenlik sağlaması amacıyla geliştirilen sensörlerdir.