Bariyer sistemlerinde Boy Fotoseli Kullanımı

Endüstriyel ve günlük ihtiyaçlar doğrultusunda güvenlik amacıyla kullanılan boy fotoselleri; bariyer ve otomatik kapılarda tercih edilmektedir. Alan güvenliği adına, güvenlik ışık perdesi kullanılarak bariyer fotoseli olarak BF101 ve BF495 Güvenlik Işık Bariyeri MEGORAS Teknoloji bünyesinde üretilmektedir.

Bariyer Fotoseli / Bariyer Boy Fotoseli Kullanımı

Endüstriyel alanlarda ana bölge giriş-çıkışında güvenliği sağlamak adına kullanılan bariyer boy fotoseli kızılötesi dalga boyuyla sensör iletişimi kurarak mekanizmanın otonom hale gelmesini sağlar. Protokol tercihlerine göre ayarlanabilir özellikleriyle günlük alanda da tercih edilen bariyer fotoseli kullanımı, otomatik kapı fotoseli içinde geçerlidir.

Otomatik Kapı Fotoseli / Otomatik Kapı Boy Fotoseli

Boy fotoselinin kullanımıyla günlük ihtiyaçlar doğrultusunda güvenlik, kontrol ve tedbir gibi amaçlar düşünülerek hazırlanan güvenlik ışık perdeleri otomatik kapılar içinde kullanılmaktadır. BF101 ile 180 cm kadar çıkabilen özellikleriyle kullanım alanı oldukça geniş olan otomatik kapı fotoseli MEGORAS Teknoloji bünyesinde kurulum, teknik destek ve bakımı yapılmaktadır.

Bariyer Fotoseli

BF101 ve daha çok endüstriyel makineler için tercih edilen ancak otomatik kapı, bariyer fotoseli için yüksek verim sağlayan BF945, bariyer fotoseli olarak kullanılması yaygınlaşmıştır. Sistemin işleyişinin sürdürülebilir olması, dış etkenlerden gelebilecek olumsuz etkileri en aza indirebilmiş olmasıyla tercih edilen ürün haline gelen güvenlik ışık perdeleri endüstriyel ve günlük hayata pratik çözümler sağlamaktadır.

Bariyer Boy Fotoseli

Çalışma prensibi kızılötesi dalga boylarıyla iletişim sağlayan bariyer fotoseli ve bariyer boy fotoseli, uygulama alanına göre çeşitlendirip ayarlanabilme özelliği ile kullandığı filtreler sayesinde etkin çözümler sunuyor.

Harici ortam boy fotoseli olarakta kullanılan BF101 ve BF945 Güvenlik ışık Bariyerleri, otomatik kapı, bariyer fotoseli, makine fotoselleri olarak endüstri ve günlük hayatta çeşitli kullanım alanlarına sahip otonom sistem özellikleriyle MEGORAS Teknoloji bünyesinde sunulmaktadır.