Proje Açıklaması

Yük Asansörü ve Araç Asansöründe Boy Fotoseli Uygulaması

Uygulamada yük asansörünün girişine ve çıkışına konan MEGORAS BF101 Güvenlik ışık bariyerleri ile iş güvenliği açısından asansör personelin kullanıma uygun hale getirilmiştir. Harici ortamda bile yaklaşık 7 metre mesafede sorunsuz çalışabilen MEGORAS güvenlik ışık bariyerleri; el, kol gibi vücudun uzuvlarının çarpma ve sıkışma gibi kaza olaylarından korur uzun yıllar kararlı çalışması sayesinde de tesiste kullanım verimliliğini arttırır.

Standart asansör boy fotosellerinden farklı olarak yük asansörü ve araç asansörü gibi sensörler arası uzak mesafenin olduğu, harici ortamda veya güneş ışığı altında bile yoğun kullanıma uygun endüstriyel ortamlarda kararlı çalışabilecek seviyede tasarlanmıştır.

Dahili röle çıkışı olması sayesinde; ekstra elektriksel elemana ihtiyaç duymadan megoras boy fotoselini, asansör kontrol panelindeki fotosel giriş terminaline NC-COM uçları bağlanarak sorunsuz kullanılmaktadır. Sensörler arasında bulunan engel asansörün çalışmasına engel olacağından uzun süreli görülen engel sonrasında sensör kontrol kartı ayrıca sesli uyarı da verebilmektedir.