Kurumlarda, endüstriyel tesislerde, fabrikalarda veya depolar gibi alanlarda bazı bölgelerin özel yetki sayesinde girilir olması gereklidir. Örneğin, yönetim kısmı veya kimyasal ürünlerin depolandığı alana sadece belirli yetkilere sahip olan kişilerin girmesi önemlidir. Çünkü bu tip alanlarda belirli kişileri ilgilendiren ve yüksek önem arz eden ayrıntılar yer alabilir. İşte bu nedenle firmamız bu tür alanlarda güvenlik ve geçiş kontrolü gerçekleştirebilmek için parmak izi, yüz tanıma emniyet uygulamaları ile hizmet vermektedir.

Bu sistemler belirli bir noktaya, parmak izi sayesinde veya yüz tanıma sistemi sayesinde özel giriş ismi sağlamaktadır. Parmak izi veya karakteristik yüz tanıma her insan için belirgin ve ayırt edici bir özellik sağlamaktadır. Güvenlik sistemleri içerisinde parmak izi okuma cihazları gibi noktaların kullanılması ile tamamen güvenilir ve yetkili bir giriş avantajı elde edilebilir.

Parmak izi ile geçiş sistemlerinin elde edilmesi sadece kontrollü ve yetkili geçişlerin sağlanması dışında takip sistemlerinin oluşturulması için de kullanılmaktadır. Yani işletmelerde veya tesislerde gündelik olarak giriş-çıkış gerçekleştiren her personelinin mesai saatlerini belirleme gibi noktalarda da parmak izi kullanılabilir.

Parmak izi sistemleri birçok farklı noktada kullanıldığı gibi yemekhane kontrol sistemleri içerisinde de tercih edilebilen bir sistemdir. Yemekhane noktalarında parmak izi ile hizmet alan her kişi sisteme entegre olduktan sonra o gün için sahip olduğu haklarını kullandığı noktasında kanıt oluşturacaktır.

Farklı güvenlik sistemleri içerisinde özellikle personel takip cihazları da çok sık tercih edilen sistemler olmaktadır. Sistemler bilhassa depo, fabrika, üretim tesisi gibi birçok noktada güvenlik personellerinin takip edilebilmesi için kullanılmaktadır. Bu sistem sayesinde vardiya içerisinde bulunan personellerin bulunduğu noktalar ve iş takibi gerçekleştirilebilir.

Personellerin takip edilebilmesi için kullanılan sistemlerde genellikle güvenlik personellerinin mesai saati içerisinde nasıl bir kontrol gerçekleştirdiği ve görevini ne kadar sağlıklı bir şekilde yerine getirdiği tespit edilebilir. Benzer bir sistem farklı personellerinin takip edilmesi konusunda da kullanılabilir. Fabrikalarda işçi ve personellerin takip edilmesi, şoför veya temizlik personelleri gibi birçok kişi mesai kontrolünün sağlanması gibi sistemlerde bu cihazlar tercih edilebilir.