Cam Fotoselli Kapılarda Boy Fotoseli Kullanımı

Cam fotoselli kapıların tamamında marka model fark etmeden tüm kapı sistemlerinde kolaylıkla kullanılabilen otomatik kapı boy fotoselleri ile geçiş esnasında sıkışma ve çarpmalar kolaylıkla engellenir. MEGORAS marka ışık perdeleri ile el, kol gibi vücut uzuvlarının sıkışması veya hareketli kapının çarpması engellenir.

Endüstriyel ortamlarda çalışmaya müsait şekilde tasarlanmış olan otomatik kapı boy fotoseli herhangi bir sebepten dolayı eğer sensörler arasında cisim yokken algılama problemleri olmaz bu sayede kapının sebepsiz yere açık kalması gibi durumlar asla oluşmaz180 cm uzunluğundan olan sensör ile alan taranarak tam bir güvenlik sağlanmış olur. Harici ortamlarda da kullanıma uygun olan sensör ile güneş ışığı v.b. harici etmenlere karşı filtreler ve elektriksel anlamda da önlemler alınmıştır.

Karşılıklı konumlandırılan sensör çubuklarının montajı da oldukça kolaydır. Sensörlerin sabitlenebilmesi için montaj kulağı 180 cm boyunca bulunmaktadır. Bu sayede ister çift taraflı bant ister vida ile de sabitlenebilir.

Sensörlerin bir birlerine olan konumlandırılmasında montajı yapacak kişiyi çok yoracak kadar hassas değildir. Örneğin sensörlerin terazide olması için herhangi lazer metre veya farklı terazi için ölçü aletlerinin kullanımına gerek yoktur. Sensörlerin sabitlendikleri yerden uzaklıklarını referans alarak montajı kolaylıkla yapabilir. Bu aynı zamanda montajın daha hızlı yapılabilmesini sağladığı gibi sensörlerin kendine has özel algoritması sayesinde eğiklik ve açıdan dolayı herhangi çap durumu 25 30 dereceyi geçmediği sürece sensörler çalışmasını devam ettirir. Sensörlerin dış kasalarının mat eloksal malzemeden olmasından dolayı da ayrıca dış yüzeydeki kullanımlarda görüntü kirliliği yaratmamaktadır. Bu sayede özel projelerde de dış alanlarda bir problem teşkil etmeden kullanılabilir.

Sensör montajında; sensör kontrol ünitesine alıcı sensör çubuğu ve verici sensör çubuğunu doğru bir şekilde bağladıktan sonra cisim algılaması yapıldığında sensör kontrol ünitesindeki detected ışığı kırmızı renkte yanacaktır. Ayrıca alıcı sensör çubuğunun da orta kısmında algılama yapıldığına dair ışık görülmektedir. Bu sayede sadece sensör kontrol ünitesinden değil, sensör çubuğundan da algılama yapıldığını kullanıcı da görebilecektir. Otomatik kapının uzun süre açık kalması durumunda yani sensörler arasında uzun süreli cisim durması durumunda da sensör kontrol kartındaki sesli uyarıcı devreye girecektir. Kapının önünde bir cisim olduğu da aynı zamanda bu şekilde haber verilir, ayrıca otomatik reset özelliği sayesinde de kapı hiç bir durumda kendiliğinden açık kalmayacak sensörlerin taraması da kesintisiz olarak devam edecektir.