Fotoselli Otomatik Kapı Sistemleri

Yana, çift yana veya teleskopik olarak hareket edebilen; hareket sensörlü, buton, yüz tanıma, parmak izi okuma gibi harici etmenler ile kontrol edilebilen genel olarak da fotoselli otomatik kapılar diye bilinen otomatik kapı sistemidir. Fotoselli otomatik kapı sistemleri, başlıca kamu kurum ve kuruluşları girişlerinde, hastahane ve iç kısımlarında ameliyathaneler gibi iç bölmelerinde, sağlık kurumlarında, okullar, toplu taşıma alanlarında, alış veriş merkezleri gibi giriş çıkışların yoğun olabileceği alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Otomatik olarak çalışabilen; duruma bağlı olarak haricen de kontrol edilebilen fotoselli otomatik kapılar, hızlı açılıp kapanmasına rağmen son derece güvenlik önlemlerine sahiptir. Megoras marka F600 model fotoselli otomatik kapı sisteminde sıkışma önleme, aşırı yük koruması, emniyet sensörleri ile de temassız koruma sistemleri yer almaktadır. Hızlı açılıp, yavaşlama gibi ivmelenme hızlarına sahip olmasına karşın üst seviye güvenlik önlemleri ile kullanımdadır.

Megoras fotoselli kapı sisteminde, dahili RS101 iç ve dış radar sensörler ile kapı geçişleri sağlanmaktadır. Kapı giriş çıkışlarının harici elektriksel cihazlar ile de kontrol edilebilmektedir. Otomatik kapının kullanımında kapı çalışması ile alakalı konum belirlenmesi ayarı yapılmak istenebilir. Bu şekilde ayar gerektirdiği durumlarda akıllı telefonlardan da kontrol edilebilen veya dijital kontrol cihazı ile de kontrol edebilmek mümkündür. Kapının elektriksel kilitlenmesi, tek yön aç, kış modu, sürekli açık bırak veya aç kapa hız, fren, yavaşlama ayarları da yapılabilmektedir. Dışarıya açılan mağaza giriş çıkışlarında kullanılan otomatik kapı sistemlerinde sadece elektriksel kilit özelliği güvenlik açısından yeterli olmadığından mekanik kilit ile kullanılmalıdır. Megoras F600 kitin içinde mekanik kilit yer almaktadır.