Yüksek hızlı çalışan PVC kapılarda Boy Fotoseli

Endüstri için geliştirilmiş otomasyonlarda kullanılan fotoseller; güvenlik, tanıma ve tanımlama amacıyla Fotoselli Güvenlik Işık Sensörleri olarak uygulamalarda aktif olarak kullanılmaktır. Belirlenen güvenlik, olası tehdit alanları, geçiş, bölüm ayrımları ve muhafaza bölgelerinin dış etkenlerden korunması adına kullanılan Yüksek Hızlı Çalışan PVC Kapılarda güvenlik boy fotoselleri kullanılarak nesne ve bireyin güvenliği sağlanmaktadır.

Endüstriyel Kapılarda Boy Fotoseli Kullanımı

Otomasyonlara tamamlayıcı güvenlik önlemi olarak tercih edilen güvenlik ışık sensörleri genellikle muhafaza ve bölüm ayrımlarında tercih edilen otomatik kapılara ek olarak hidrolik veya eksantrik pres makineleri, lazer kesim, cnc, plazma kesim, abkant giyotin gibi kesme cihazlarında iş güvenliğinin sağlanması adına uygulamalara entegre edilerek kullanılmaktadır.
BF945 Güvenlik Işık Perdesiyle ilgili cihazlarda iş güvenliği sağlanması, kolay entegre süreciyle desteklenmektedir. Tehlikeyi ortadan kaldırmak adına alınan çeşitli önemlerden biride otomatik kapılar için kullanılan boy fotosellerinin kullanımıdır. Endüstriyel iç alanları birbirinden ayırmak adına tercih edilen Yüksek Hızlı Çalışan PVC Kapılarda tercih edilen Boy Fotoselleri Megoras Teknolojinin geliştirdiği BF945 ve BF101 Güvenlik Işık Perdeleriyle kolaylıkla sağlanmaktadır.

Endüstriyel Kapılarda Boy Fotoseli

Güvenlik Işık Perdeleri, endüstri içi güvenliği sağlamaya yönelik uygulamalar olup çalışma prensipleri ışık dalga boyu ile sağlanmaktadır. Uygulama alanına göre kolayca entegre edilebilen endüstriyel uygulamalar ile güvenlik önemlemlerini arttırma adına maksimum verimlilik sağlayan BF101 Güvenlik Işık Perdesi ile otomatik kapı, özellikle depo ayrımı için kullanılan Yüksek Hızda Çalışan PVC Kapılar için tercih edilmektedir.

Uzun süreli nesne algılamalarda sesli uyarı ile gerek kullanılan makine gerekse otomatik kapı uygulaması olsun ortaya çıkabilecek olası tehlikeler için güvenlik önlemi sağlanmaktadır.

BF945 Güvenlik Işık Bariyeri pres makineleri kullanımında yaşanılan titreşim ile eski pres makinelerinde oluşan yoğun elektriksel parazitlerden etkilenmez. Kullanılan güneş ışığı, elektriksel filtreler ile zorlu saha çalışmalarına uyumlu hale getirilmiştir.

Endüstriyel kapılarda tercih edilen fotoselli sensörlerden BF101 Güvenlik Işık Perdesi ve BF945 Güvenlik Işık Bariyeri ile iş güvenliği, devamlılığını sürekli hale getirebilme özelliklerine sahiptir.