Hidrolik pres ve eksantrik preslerde ışık bariyeri uygulaması

Endüstriyel üretim alanlarında özellikle cnc makinelerde iş güvenliği açısından yerli üretim ışık perdesi kullanımı yaygınlaşmaktadır. Çalışan bireyin güvenliği açısından Megoras Teknolojinin geliştirdiği BF225  Güvenlik Işık Perdesi ve BF245 Güvenlik Işık Bariyeri; sensörleriyle makine emniyet bariyeri oluşturulmaktadır. Amacı tamamen uygulayıcı kişiyi; olası yaralanma ve kazalara karşı güvenliğini sağlamaktır.
Makine içine yerleştirilen ışık bariyeri, makine içine giren nesneleri algılayarak yazılım doğrultusunda belirtilen protokleri uygular. Uygulayıcı için sesli uyarı sistemide bulunan ışık bariyerleri cnc, hidrolik ve eksantrik pres makinelerine kolaylıkla entegre edilebildiği gibi kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

BF245 Güvenlik Işık Bariyeri 450 mm dış kasa, 270 mm aktif algılama alanı ile 25 mm’lik çözünürlük sunarak parmak algılaması da yapabilmektedir. BF225 Güvenlik Işık Perdesinde ise dış kasa 250 mm olup aktif algılama alanı 195 mm ile 22 mm çözünürlük sağlamaktadır.
Yerli üretim ışık perdeleri üretimi ve yaygınlaştırılması amacıyla iş güvenliği hususlarına çözümler getirilmektedir. Güvenlik perdesi, Güvenlik ışık perdesi gibi cnc makinelerde önem arz eden hususlar kontrol edilmektedir.

Makine emniyet bariyeri hem uygulayıcı hem de endüstriyel faaliyetlere destek olması açısından MEGORAS Teknoloji tarafından geliştirilmiş entegre sistemi ile kullanım kolaylığı sunmaktadır. Kızılötesi haberleşme sistemini kullanan sensörler sayesinde cihaz verimliliği amaçlanmakta ve iş güvenliği sağlanmaktadır.

Güvenlik Işık Perdelerinde öncelikli amaç uygulayıcıları tehditlerden ve tehlikelerden korumak amaçlanarak geliştirilmiş fotosel sistemiyle çalışan sistemlerdir. Eski tip cnc makinelere de kolaylıkla entegre edilen sistemle üretim aşamasında oluşabilecek olumsuzlar en aza indirgenmiş olup, verimlilik ve potansiyel artışı sağlanmıştır.

MEGORAS Teknoloji bünyesinde güvenlik ışık bariyeri, iş güvenliği ışık perdesi, yerli üretim ışık perdesi, makine emniyet fotoseli, makine emniyet bariyeri gibi cihaz sekmentlerini ilgili araçlara entegre ederek tesis, yapı, kişi ve iş güvenliği sağlamaktadır. BF225 ve BF245 Güvenlik ışık perdesi kullanımı, dış etkenlerden korunaklı olması ve önce güvenlik sağlaması amacıyla geliştirilen Güvenlik Sensörleridir. Fotosel çalışma prensibiyle gelişen teknolojiye ayak uyduran entegre tesisler için uygulama alanlarına göre özellikleri farklılaşan ve istek doğrultusunda boy, güç, protokol farklılık gösteren yerli üretim ışık perdelerinin üretim, gelişim ve teknik desteğini veren MEGORAS Teknoloji iş güvenliğini önemsemektedir.